Povežite se sa nama

obrazovanje

Dizajniranje Evrope: ESCP studenti uče o ekonomskim i društvenim reformama u srcu Evrope

SHARE:

objavljen

on

Designing Europe je interaktivno i impresivno iskustvo učenja za studente master studija menadžmenta ESCP Business School. Cilj mu je pokazati kako institucionalni rad EU može poslužiti velikoj promjeni koju moramo postići.

Ove godine, u kontekstu predstojećih evropskih izbora u junu, preko 1,200 studenata ESCP master studija menadžmenta iz njegovih 5 evropskih kampusa (Pariz-London-Berlin-Torino-Madrid) biće predstavljeno institucijama EU i radiće na temi tema u Parlamentu: Zeleni dogovor.

ESCP obučava svoje buduće lidere o radu EU

Šesnaestu godinu za redom, oko 1,240 studenata ESCP-ovog programa Master in Management ima priliku da učestvuje u simuliranoj sednici Evropskog parlamenta, 6. i 7. marta 2024. Kroz vežbe igranja uloga, Dizajniranje Evrope omogućava studentima da razumeju praktične rada EU. Igrajući ulogu poslanika u Evropskom parlamentu, svaki student se uključuje u pregovore - na engleskom - koji kulminiraju glasanjem i usvajanjem nacrta rezolucije od strane Evropskog parlamenta. Predstavnici delegacija izlaze za riječ da brane svoje prijedloge o kojima se raspravlja tokom debata. Studenti zatim prezentiraju svoje projekte u advokaturi i brane ih kao pravi zastupnici u Evropskom parlamentu

Projekat ima za cilj podizanje svijesti o institucijama i procesima EU među budućim rukovodiocima škole.

Dizajniranje evropskih bina:

Online kurs za razumijevanje osnova rada evropskih institucija;

Prezentacija na kampusu o igri simulacije glasanja o zakonu i igri uloga

Simulacija glasanja o zakonu sa 4 sata radionica po delegaciji prvog dana: studenti igraju svoju ulogu i sastavljaju doprinos konačnoj rezoluciji (predstavlja se i glasa narednog dana na plenarnoj sjednici).

Reklama

Dizajniranje Europe ima za cilj pomoći studentima da shvate:

Logika i pozicije evropskih institucionalnih igrača;

Kako se pregovaraju i usvajaju odluke EU

Glavni izazovi sa kojima se suočava EU, posebno u ekonomskom, socijalnom i ekološkom polju (na primjer, kroz implementaciju Evropskog zelenog dogovora).

Nastavna vježba koja jača ESCP-ov evropski model

Jedna od glavnih dodatnih vrijednosti Designing Europe je promoviranje evropskih studija, izvan specijalizovanih kurseva visokog obrazovanja (iz političkih nauka ili evropskog prava), ciljanjem na studente međunarodne poslovne škole. Šema također pomaže u razvoju osjećaja evropske pripadnosti među studentima i univerzitetskom zajednicom u cjelini.

„Pored znanja koje im je preneseno, studenti također jačaju svoje meke vještine. To je pravo iskustvo učenja kroz rad. Dizajniranje Evrope mora biti ključna evropska komponenta njihovog studijskog programa u okviru našeg programa obuke, zasnovanog na sofisticiranoj kombinaciji kurseva i praktično iskustvo, u multikulturalnom kontekstu“, naglašava Yves Bertoncini, konsultant za evropske poslove, pridruženi profesor i pedagoški koordinator Designing Europe.

"Ova inicijativa je veoma cijenjena od strane naših učenika i jača naš evropski identitet i DNK naše škole, koja ima za cilj da obuči buduće međunarodne menadžere. U vrijeme kada slavimo pedesetu godišnjicu našeg evropskog modela, Designing Europe je idealno prikladan na miješanje kultura i informacija. Stoga smo ponosni što ujedinjujemo naše kampuse, zahvaljujući ovom projektu, za europsku izvrsnost, otvorenost prema svijetu i napredak. U vrijeme kada nas velike ekološke, društvene i tehnološke transformacije podsjećaju na važnosti evropskih institucija, uvjereni smo u važnost rada na posvećenosti naših studenata koji će sutra biti spremni da imaju stvarni utjecaj na naše društvo“, zaključuje Léon Laulusa, generalni direktor ESCP-a.

O ESCP Business School

ESCP Business School je osnovana 1819. godine. Škola je odabrala da podučava odgovorno rukovođenje, otvoreno prema svijetu i zasnovano na evropskoj multikulturalnosti. Šest kampusa u Berlinu, Londonu, Madridu, Parizu, Torinu i Varšavi predstavljaju odskočne daske koje omogućavaju studentima da iskuse ovaj evropski pristup menadžmentu.

Nekoliko generacija preduzetnika i menadžera obučeno je u čvrstom uvjerenju da poslovni svijet može hraniti društvo na pozitivan način.

Ovo uvjerenje i ESCP vrijednosti - izvrsnost, singularnost, kreativnost i pluralitet - svakodnevno vode našu misiju i grade njenu pedagošku viziju.

Svake godine ESCP prima više od 10,000 studenata i 5,000 menadžera iz 130 različitih nacionalnosti. Njegova snaga leži u brojnim programima poslovne obuke, kako općih tako i specijaliziranih (Bachelor, Master, MBA, Executive MBA, PhD i Executive Education), od kojih svi uključuju iskustvo u više kampusa.

Sve počinje ovdje. web stranica: www.escp.eu

Pratite nas na Twitteru: @ESCP_BS

Podijelite ovaj članak:

EU Reporter objavljuje članke iz raznih vanjskih izvora koji izražavaju širok spektar gledišta. Stavovi zauzeti u ovim člancima nisu nužno stavovi EU Reportera.

Trending